Të gjitha blogjet

10+ arsye pse duhet të përdorni Paysera

#
A mund të mbani mend kriteret që keni pasur për të zgjedhur bankën tuaj të parë? A keni zgjedhur atë që kanë përdorur prindërit tuaj? Apo ndoshta e keni marrë kartelën tuaj falas në shkollë? Por a mund ta konsideroni vërtet një zgjedhje? Le të hedhim një vështrim në 10 arsyet më të zakonshme me të cilat njerëzit hapin një llogari në Paysera

1. Normat e mira të konvertimit të valutave

A e dini se mund të konvertoni deri në 1000 EUR në muaj me një normë jashtëzakonisht të mirë? Mund ta bëni shpejt dhe lehtë në aplikacion, dhe mund të bëni krahasimin e normave në normat e bankave të tjera në faqen tonë të internetit.

#

2. Menaxhoni paratë tuaja shpejt dhe lehtë

Ata që janë lodhur me proceset e gjata të bankave tradicionale, aplikacionet e komplikuara mobile dhe futjen e ngadaltë të veçorive të reja – zakonisht zgjedhin Paysera.

Ju mund të hapni llogari në aplikacion nga komoditeti i shtëpisë tuaj dhe shijoni veçori të përshtatshme si kërkimi i parave, llogaripër kursimet tuaja, pagesat e përseritura dhe shumë të tjera.

E gjithë kjo është në dispozicion në aplikacionin Paysera, projektuar dhe mbështetur nga standardet më të fundit UX/UI.

#

3. Kushte të shkëlqyera për transfere të parave

Keni partnerë biznesi jashtë vendit, blini lëndë të para nga vendet fqinje, apo ndoshta po i dërgoni para familjes tuaj jashtë vendit? Kjo do të thotë që ju duhet të bëni transfere ndërkombëtare në valuta të ndryshme, i cili mund të jetë një proces i kushtueshëm dhe i ngadalshëm kur përdoren bankat tradicionale.

Ju mund të konvertoni valuta dhe të dërgoni para në vende të ndryshme duke përdorurllogarinëtuaj Paysera. Fondet do t'i arrijnë marrësit më shpejt dhe transferi do t'ju kushtojë më pak se sa në bankat tradicionale.

Ne poashtu jemi të lidhur edhe me sisteme si p.sh SEPA Instant, që do të thotë se klientët tanë mund të dërgojnë euro në bankat e tjera të lidhura në çast, 24 orë në ditë dhe falas!

4. Kthim parash 'Cashback' kur bëni blerje në internet

Blini shpesh online? Atëherë mund ta dini tashmë se mundeni të kurseni para kur paguani për blerjet tuaja në internet përmes Paysera e-banking.

Nëse keni një llogari Paysera dhe paguani në një dyqan online që përdor gjithashtu Paysera, ju merrni deri në 1% të shumës së blerjes në llogarinë tuaj. Edhe pse shuma mund të duket e vogël - është gjithmonë më mirë të kthesh diçka se sa asgjë. Si funksionon?

#

5. 24/7 mbështetja e klientit (ju do të ndërveproni me njerëz të vërtetë, jo me robotë 🤖)

Siç thonë ata, një mik në nevojë është një mik i vërtetë. Sigurisht që nuk dëshirojmë dhe nuk presim ndonjë telashe, por nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë urgjente (për shembull, nëse e keni humbur kartelën dhe nuk mund ta bllokoni), mund të kontaktoni kujdesin ndaj klientit Paysera 24 orë në ditë, çdo ditë, pa ditë pushimi.

Ne ofrojmë mbështetje 24-orëshe për klientët në Anglisht, si dhe katërmbëdhjetë gjuhë të tjera gjatë orarit të punës. Mbajtja e parave tuaja të sigurta është prioriteti ynë. Dhe sigurisht, kjo është veçanërisht e rëndësishme për klientët tanë.

Nuk e keni ende Paysera?

Hapni një llogari pa pagesë në pak minuta!

Regjistrohu

6. Shumë veçori shtesë

Te gjitha Institucionet Financiare ofrojnë llogari IBAN, kartelë dhe mundësinë për të realizuar transfere parash. Por jo të gjithë në treg mund të ofrojnë veçoritë shtesë, unike që ka Paysera

#

7. Siguria dhe besueshmëria

Një partner financiar i sigurtë dhe i besueshëm është diçka që shumë njerëz, dhe veçanërisht ata në tregtinë elektronike, e dëshirojnë. Dhe kjo është pikërisht ajo që është Paysera. Ne kemi qenë në biznes për 17 vjet, jemi të besuar nga mijëra klientë për të përpunuar pagesat për dyqanet e tyre online dhe jemi të licencuar dhe rregulluar nga Banka e Lituanisë.

Është gjithashtu e rëndësishme të përmendet se Paysera është ndër të paktat kompani që mund të pretendojnë të jenë fitimprurëse – ne financojmë dhe fitojmë paratë tona dhe nuk kemi pse të mbështetemi në investime. Më shumë rreth sigurisë

8. Organizimi i ngjarjeve?

Nëse jeni organizator eventesh ose i ftuar i shpeshtë në evente, me siguri keni dëgjuar për Paysera Tickets. Është një platformë e biletave të ngjarjeve të vetë-shërbimit pa tarifa shtesë për klientët (woohoo!) dhe absolutisht falas për organizatorët e ngjarjeve falas.

Nëse dëshironi të shpërndani bileta me pagesë nëpërmjet Paysera Tickets, do t'ju duhet të hapni një llogari Paysera. Por na besoni, nuk do të pendoheni.

#

9. Llogari FALAS dhe përfitime të tjera!

Nuk ka plane premium, shtesë ose bonus - llogaria Paysera është pa pagesë si për klientët privatë ashtu edhe për bizneset, dhe procesi i hapjes së një llogarie është i shpejtë dhe i thjeshtë. Edhe të huajt munden hapin një llogari Paysera falas në të njëjtën ditë, ndërsa mund të kushtojë mbi 200 EUR dhe të marrë ditë, nëse jo javë, në bankat tradicionale. Tarifat e detajuara për shërbime të tjera >

Gjithashtu, ndryshe nga shumica e bankave, Paysera nuk ka një paketë shërbimesh - kur bëheni klient, i merrni të gjitha shërbimet e disponueshme pa asnjë varg të bashkangjitur.

10. Të gjitha shërbimet në dispozicion online

Çuditërisht, kjo konsiderohet ende një avantazh në 2022, por është krejtësisht normale për ne! Klientëve të Paysera nuk do t'u kërkohet kurrë të vijnë në qendrën tonë fizike të shërbimit ndaj klientit - gjithçka, nga hapja e një llogarie deri te lëshimi i kartelave, menaxhimi i llogarive të biznesit, etj., mund të bëhet online.

Shërbimet financiare të përditshme janë të gjitha lehtësisht të aksesueshme në aplikacionin mobil, dhe ne ofrojmë gjithashtu shërbime bankare në internet për lehtësinë e klientëve tanë të biznesit dhe të dyqaneve online. Lexoni për ndryshimet midis këtyre platformave dhe shërbimeve të disponueshme në to

#

BONUS EXTRA: Një mënyrë e përshtatshme për të hyrë në shërbimet qeveritare!

Për të hyrë në shërbimet publike lituaneze si Sodra, STI, esveikata, etj., me shumë mundësi do të zgjidhni të identifikoheni përmes E-Government Gateway dhe të verifikoni identitetin tuaj nëpërmjet bankës tuaj. Paysera-n mund ta gjeni edhe në listën e bankave.

Hyrja përmes Paysera është shumë e përshtatshme dhe e sigurtë. Mund ta bëni në aplikacionin mobil pa pasur nevojë të mbani mend ndonjë kod ose fjalëkalim.

Hyrja në shërbimet shtetërore është gjithashtu e rëndësishme për të huajt që jetojnë në Lituani. Duke hapur një llogari falas në Paysera, ata do të kenë akses në të gjitha shërbimet që u nevojiten në internet. Lexoni më shumë >

Ende hezitoni? Na kontaktoni mbështetja për klientin nëse keni ndonjë pyetje, na ndiqni Facebook, Instagram or LinkedIn, dhe ndani njohuritë tuaja mbi përfitimet e Paysera që kanë rëndësi për ju.