Paysera Blog

Nga produktet dhe shërbimet e sapo lansuara, te lajmet e ndërmarrjeve dhe prapa skenave të Fintech-it më të madh Lituanez.

Si të përdorni veçorinë e QR kodit Paysera për pagesa?

A i keni vënë re ndonjëherë modelet katrore që ngjajnë me barkode të shpërndara nëpër restorante apo qendra tregtare? Ata quhen QR kode. Por a e dini se ato nuk janë vetëm për të kontrolluar menutë apo për të aksesuar informacione? Në këtë postim në blog, ne do të tregojmë se si mund t'i përdorni ato për pagesa - për dërgim dhe marrje.

#

Si të hyni në një llogari biznesi Paysera si një drejtues i ri i kompanisë?

Jeni drejtuesi i ri i një kompanie që përdor llogari biznesi në Paysera? Mirë se vini! Ne e kuptojmë se mund të përdorni disa udhëzime se si t'i qaseni dhe do të ishim të lumtur t'ju udhëzojmë më teper. Le të fillojmë!

#

Shërbim i ri! Rimbushni llogarinë tuaj Paysera me kartela Mastercard ose Maestro

Ne e dimë se klientëve tanë i pëlqejnë shërbimet e tyre financiare në një mënyrë të caktuar – më të shpejta, më të thjeshta dhe më efikase. Dhe ne jemi këtu për të ofruar, këtë herë me një metodë të re për të rimbushur llogarinë tuaj Paysera! Le të kemi një përmbledhje të gjithçkaje që duhet të dini për të – nga përfitimet kryesore deri tek mënyra se si të filloni të përdorni funksionalitetin.

#

A mund të hap një llogari shtesë në Paysera?

Nese keni pyetur se a mund të hapni llogari shtesë në Paysera ne do ju japim përgjigjet ne këtë blog. Është një pyetje që dëgjojmë nga klientët tanë herë pas here, dhe ne jemi mirënjohës për interesimin tuaj!

#

Si të rihapni llogarinë tuaj Paysera?

Nëse po lexoni këtë postim në blog, ne thjesht duam të fillojmë duke thënë se do të thotë shumë për ne që po mendoni të ktheheni. Ne e dimë se mund të jeni konfuz në lidhje me procedurën, kështu që vazhdoni të lexoni dhe ne do të sigurohemi që rikthimi juaj të jetë i lehtë!

#

Si të shtoni një dokument të ri identiteti në Paysera?

A jeni afër afatit për të verifikuar identitetin tuaj? Apo ndoshta dokumenti juaj është në prag të skadimit? Ndërsa këto detyra të vogla mund të duken fillimisht të bezdisshme, ato në fakt kërkojnë kohë dhe përpjekje minimale - ju garantojmë! Ne kemi krijuar një udhëzues hap pas hapi dhe të lehtë për t'u ndjekur që do t'ju ndihmojë ta bëni atë pa probleme.

#

Keni realizuar transfer në një llogari të pasaktë ose joaktive? Ja çfarë të bëni

Çfarë ndodh me paratë që transferohen në një llogari të pasaktë ose joaktive? A zhduken paratë? Absolutisht jo! Këto mjete të shpërdoruara mund të rikthehen me ndihmën e profesionistëve. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si ekipi ynë mund të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi në mënyrë efektive dhe të shpejtë.

#

Si të rimbursoni një transfer përmes Paysera?

Ju mund të mos e dini këtë, por me Paysera është më e lehtë të dërgoni një rimbursim sesa mund të mendoni. Pavarësisht nëse jeni një biznes Paysera ose klient privat, statusi juaj nuk kufizon fleksibilitetin tuaj. Cilado qoftë arsyeja që ju duhet të realizoni një rimbursim!

#

Si të organizoni ngjarjet? Provoni funksionin "Grupet e ngjarjeve" të Paysera Tickets!

Imagjinoni të keni një mjet falas të krijuar posaçërisht për të optimizuar përpjekjet tuaja për promovimin e ngjarjeve. Intriguese, apo jo? Ne jemi të lumtur të ndajmë detaje rreth veçorisë "Grupet e Ngjarjeve" të Biletave Paysera. Ky mjet jo vetëm që rrit dukshmërinë e ngjarjeve tuaja, por gjithashtu e bën strategjinë tuaj të promovimit më efikase. Le të eksplorojmë se si mund ta shfrytëzoni këtë në avantazhin tuaj.

#

Si ta përgatisni dyqanin tuaj për të Premten e Zezë në vetëm dy javë?

A po ju prekë e Premtja e Zezë këtë vit? Mos u stresoni - ne ju kemi kthyer! Edhe nëse sapo po kuptoni se dita e madhe ka ardhur pothuajse, nuk është tepër vonë për ta bërë këtë të Premte të Zezë më të mirën tuaj! Le të shqyrtojmë disa këshilla të shpejta për të aktivizuar dhe funksionuar dyqanin tuaj online për ditën më të madhe të blerjeve të vitit.

#

Si të kërkoni rimbursim për një transfer Paysera?

Nëse keni bërë një gabim kur keni nisur një transfer ose keni bërë aksidentalisht dy here të njejtin. Merrni frymë lehtë… Kemi lajme të mira – është e mundur ta rregullojmë atë dhe ne jemi gati të ndajmë se si mund të kërkoni rimbursim për transferin tuaj Paysera.

#

Fjalori i fundit i fintech

KYC, AML, API… Tingëllon e njohur? Jo? Epo, atëherë… Ne e kuptojmë se ndonjëherë gjuha fintech duket konfuze. Dhe çfarë është "Fintech", gjithsesi? Mos u shqetësoni - ne i shpjegojmë të gjitha në këtë postim në blog. Gati për të deshifruar fintech?

#

Siguria e telefonit: këshilla për mbrojtjen tuaj

Nëse do ti thonim dikujt 50 vjet më parë se njerëzit në të ardhmen do të kishin gjithçka – nga orët për alarm deri te të gjitha financat e tyre – në një pajisje të vogël që futet në një pëllëmbë, ata ndoshta nuk do të na kishin besuar. Por ja ku jemi, dhe me kaq shumë informacione të ndjeshme të disponueshme në telefonat tanë mobil, është thelbësore të garantojmë sigurinë e tij. Uluni dhe relaksohuni - ne do t'ju tregojmë se si.

#

Si të kontrolloni statusin tuaj të transferit në Paysera?

Ju duhet të keni gjithmonë mundësinë për të gjurmuar paratë tuaja kur bëni një transfer. Nuk ka dyshim për këtë. Kjo është arsyeja pse, për të garantuar transparencë, ne kemi bërë të mundur që ju të kontrolloni statusin e parave tuaja në çdo kohë. Siç do ta zbuloni së shpejti, gjurmimi i parave tuaja është i shpejtë, i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë me Paysera.

#

Si të përgatiteni për një video telefonatë me Paysera?

Nëse ju është kërkuar të merrni pjesë në një video telefonatë… Në rast se jeni të stresuar – nuk ka nevojë! Kjo nuk është një intervistë pune – ne duam vetëm të ju njohim më tepër, të dimë më shumë rreth shërbimeve që do ti përdorni në Paysera.

#

9 mjetet e domosdoshme të AI për suksesin në tregtinë elektronike

Diskutimet rreth inteligjencës artificiale dhe mjeteve të AI për faqet e internetit të tregtisë elektronike po rriten gjithnjë e më shumë. Tani është koha më e mirë për të mësuar se si ta përdorni dhe të kaloni konkurrentët tuaj në biznesin e tregtisë elektronike. Ka shumë opsione, kështu që le të diskutojmë mjetet më të mira të AI për tregtinë elektronike që do të optimizojnë procedurat tuaja.

#

Si të ndryshoni limitet e llogarisë në Paysera?

Po kërkoni të bëni transaksione të mëdha apo thjesht t'i jepni vetes më shumë fleksibilitet financiar? Ndryshimi i limiteve të llogarisë tuaj në Paysera është më i lehtë se sa mendoni, pavarësisht nëse jeni klient privat apo klient biznesi.

#
Funksionaliteti i dyqanit elektronik ka një ndikim të drejtpërdrejtë në shitjet tuaja, por kërkon kohë dhe mirëmbajtje. Nuk është e nevojshme të bëni gjithçka me dorë, pasi ka shumë mjete që do t'ju ndihmojnë të automatizoni dhe thjeshtoni proceset, duke ju lejuar të ridrejtoni kohën tuaj drejt zhvillimit të biznesit.
#

14 metoda të shitjes online për tekst, dizajn dhe video

A po kërkoni metodat më të mira për dyqanin tuaj të shitjes online që do të ndihmonin në përshpejtimin e procesit tuaj të marketingut dhe do të lehtësonin detyrat e dizajnit, tekstit dhe editimit të videos? Që ju të keni më të lehtë, ne po ndajmë pikërisht atë për dyqanin tuaj online, të paraqitur nga bashkëpronari i Paysera dhe eksperti i tregtisë elektronike Audrius Luciūnas.

#

Transferet Paysera në pritje? Ja çfarë duhet të dini

A ju është ndalur papritur një transfer në Paysera, duke ju lënë të frustruar dhe konfuz? Transferet e ndaluara mund të ndodhin për një sërë arsyesh, duke filluar nga detajet e shkruara gabim deri te çështjet e pajtueshmërisë. Në këtë postim në blog, ne do të hedhim një vështrim më të afërt se përse transferet e Paysera mund të ndalen dhe cilat zgjidhje ekzistojnë.

#

Si të ndryshoni adresën tuaj të emailit, numrin e telefonit ose ta zhvendosni aplikacionin Paysera në një telefon të ri?

Në këtë epokë digjitale, ne mbështetemi shumë në pajisjet tona celulare për të menaxhuar financat tona, duke përfshirë përdorimin e aplikacioneve si Paysera. Megjithatë, mund të lindin situata kur duhet të përditësojmë informacionin tonë të kontaktit ose ta transferojmë aplikacionin në një telefon të ri. Nëse e gjeni veten në këtë pozicion, mos u shqetësoni! Ky postim në blog do t'ju udhezoje gjate procesit të ndryshimit të adresës tuaj të emailit, numrit të telefonit ose zhvendosjes së aplikacionit Paysera në një telefon të ri.

#

Po kërkoni të transferoni para jashtë vendit? Ja çfarë ka për të ofruar Paysera

Në botën e sotme të globalizuar, është e zakonshme të lëvizësh midis vendeve për arsye pune ose personale, dhe me këtë vjen nevoja për të transferuar para jashtë vendit. Pavarësisht nëse je student që studion jashtë vendit, profesionist që punon jashtë shtetit ose thjesht dikush që dëshiron të dërgojë para te të dashurit, Paysera ju ka mbuluar. Lexoni dhe le të gjejmë mënyrën më të mirë për ju për të transferuar para jashtë shtetit.

#

Çelësi i suksesit i tregtisë elektronike: Strategjia e mediave sociale për nxitjen e shitjes

Zbuloni sekretin për të rritur shitjet tuaja në internet me fuqinë e mediave sociale! Thuaj lamtumirë rezultateve mediokre dhe përgaditu për një rezultat të përforcuar. I ftuari ynë special është këtu për të ndarë njohuritë e tij të brendshme mbi strategjinë fituese të mediave sociale që do ta çojë dyqanin tuaj online në një nivel tjetër. Bëhuni gati për t'u frymëzuar dhe zbuloni çelësin e suksesit në drejtimin e shitjeve në internet.

#

Paysera prezanton modele të reja të kartelave Visa!

Ju mund të keni vënë re tashmë modelet e reja të kartelave Visa që ofron Paysera. Do të ishte e vështirë për të mos dalluar, pasi ato kanë tendencë të dallohen! Pra, si përshtaten ato me procesin tonë të ribrendimit dhe pse të dyja dizajnet janë kaq të rëndësishme për markën tonë? Ju jeni gati për të zbuluar!

#

Përmbledhje e vitit 2022: Çfarë ka bërë Paysera?

Në vitin 2022, Paysera festoi ditëlindjen e saj të tetëmbëdhjetë, ky vit gjithashtu na solli shumë ngjarje, mësime, ndryshime dhe partneritete të reja. Paysera vazhdon të lundrojë me sukses në ujërat e turbullta të industrisë fintech në ndjekje të qëllimit të saj më të rëndësishëm për të ofruar shërbime të cilësisë më të lartë për klientët e saj. Le të flasim për këtë më në detaje.

#

Paysera zgjerohet në Gjeorgji dhe merr licencën e parë bankare!

Thonë se viti i ri është një fillim i ri. Por pse po presim vitin 2023? 2022 nuk ka mbaruar ende dhe ne jemi të emocionuar të ju njoftojmë për partneritetin e ri me një vend tjetër – Gjeorgjinë! Thuani përshëndetje "Paysera Georgia" - licenca e parë bankare në Paysera dhe banka e parë dixhitale në Gjeorgji.

#

Çfarë është transferi SEPA? Gjithçka që duhet të dini në 2022

Ju ndoshta keni dëgjuar më parë për transferet SEPA, por si funksionon? Si mund të hapet një llogari evropiane SEPA me Paysera, dhe pse ia vlen? Vazhdoni të lexoni dhe mësoni gjithçka për të!

#

Si të filloni një biznes online në 5 hapa

Kështu që vendosët të filloni një biznes në internet, por me sasinë dërrmuese të informacionit në internet, ku filloni? Në këtë artikull, ju do të merrni udhëzime praktike nga bashkëthemeluesi i Paysera, eksperti i tregtisë elektronike dhe folësi i E-commerce Talks, Audrius Luciūnas.

#

Si të hapni një llogari kumulative për regjistrimin e një kompanie?

Llogaria kumulative kërkohet për të krijuar një kompani të re private në Bullgari. Falë shërbimeve digjitale të Paysera-s, ky hap i procesit të gjatë të regjistrimit të kompanisë mund të thjeshtohet dhe lehtësohet ndjeshëm. Në artikull, ne do t'ju përcjellim procedurën për të parë se si shkon dhe si të kurseni kohë dhe para duke zgjedhur Paysera.

#

Paysera feston ditëlindjen e saj të 18-të!

Paysera tashmë është zyrtarisht 18 vjeçe! Ne nuk do të gënjejmë - është surreale, duke e ditur se kemi arritur moshën madhore. Në këtë rast të veçantë, ne duam të ndajmë progresin e Paysera përmes syve të njerëzve tanë që kanë vëzhguar udhëtimin e kompanisë për shumë kohë tani. Përshëndetni bashkëthemeluesin dhe aksionerin kryesor të Paysera, Kostas Noreika, si dhe Rasa Gruodytė – drejtuese e Njësisë së Shitjeve të Paysera.

#

Është Dita Botërore e Shëndetit Mendor: Si ja bën Paysera

A e dini se depresioni dhe çrregullimet e ankthit janë dy çështjet më të zakonshme të shëndetit mendor globalisht? Sot është Dita Botërore e Shëndetit Mendor dhe për të ndriçuar çështjen komplekse të shëndetit mendor, ne duam të ndajmë se si Paysera i ndihmon punonjësit e saj të ruajnë hapësirën e tyre kryesore. Vazhdoni të lexoni dhe mësoni gjithçka për të!

#

Si të mbroni informacionin e kartelës tuaj Paysera Visa?

Ne të gjithë duam të mbrojmë informacionet e kartelës sonë Visa, për arsye të dukshme. Por ndonjëherë edhe njerëzit më të kujdesshëm e lënë vigjilent dhe zbulojnë transfere të dyshimta të bëra nga llogaritë e tyre. Situatat si kjo janë stresuese, për ta thënë lehtë. Lajmi i mirë është se ka gjithmonë një mënyrë për të parandaluar që kjo të ndodhë dhe madje edhe për të zgjidhur situata të tilla. Pavarësisht nëse jeni këtu për udhëzime për kontrollin e dëmtimit ose këshilla për masat paraprake të sigurisë, në këtë artikull do t'i gjeni të gjitha.

#

Paysera Tickets po ndryshon logon e saj!

Në mars 2022, ishim shumë të lumtur që e ndamë llogon e re të Paysera me juve. Ne ju premtuam gjithashtu më shumë ndryshime dhe përditësime se ku po shkon marka jonë dhe ne po e mbajmë premtimin tonë. Tani është koha për të zbuluar një tjetër prezantim të logos, këtë herë - për Paysera Tickets. Le të flasim për vizionin tonë, pritshmëritë dhe për çfarë ka të bëjë ri brendimi i Paysera Tickets.

#

Si të ndërtoni një dyqan në internet nga e para?

"Si të ndërtoni një dyqan online?" është një pyetje që sipërmarrësit e të gjitha madhësive ia bëjnë vetes çdo ditë. Pavarësisht nëse sapo filloni duke shitur byzylykë të punuar me dorë ose drejtoni një dyqan me pakicë dhe dëshironi të krijoni më shumë kanale të ardhurash, ku ka vullnet, ka një mënyrë.

#

Si të ndani një faturë në aplikacionin Paysera?

E mbani mend kur iu desh pak kohë për të ndarë faturën me miqtë tuaj? Epo, ato ditë kanë ikur tani. Faleminderit, teknologjise në ditët e sotme, mjaftojnë vetëm disa klikime në telefon dhe nuk keni nevojë as të llogarisni pjesën tuaj të faturës - Paysera's Veçoria e ndarjes së faturave i bën të gjitha për ju.

#

Pyetjet më të kërkuara në Google rreth Paysera

A keni kërkuar ndonjëherë ndonjë gjë në Google për Paysera? Kontrolloni nëse pyetja juaj është ndër pyetjet më të shpeshta në internet! Dhe le t'ju kursejmë kohë. Merrni përgjigjen tuaj direkt nga ekipi Paysera. A keni kërkuar ndonjëherë ndonjë gjë në Google për Paysera? Kontrolloni nëse pyetja juaj është ndër pyetjet më të shpeshta në internet! Dhe le t'ju kursejmë kohë. Merrni përgjigjen tuaj direkt nga ekipi Paysera.

#

VERE SPECIALE PER DYQANE ONLINE: Si të rritni shitjet në verë dhe të jeni produktiv?

Vera është zakonisht një periudhë shitjesh më e qetë dhe shumë më e ngadaltë për shumë dyqane online. Ndërsa blerësit kalojnë më shumë kohë jashtë, numri i klientëve zvogëlohet dhe ata që humbin shpesh pyesin - a duhet të blejnë apo të kursejnë për pushimet? Nëse dyqani juaj elektronik po përjeton gjithashtu një të ashtuquajtur rënie të shitjeve verore, mos u shqetësoni, nuk jeni vetëm. Le të hedhim një vështrim më të afërt se si mund të rritni shitjet tuaja verore dhe t'i përdorni muajt e verës në mënyrë produktive për të rritur biznesin tuaj.

#

Si të hapni llogari në Paysera?

Shumë njerëz ende mendojnë se hapja e një llogarie bankare është një proces i gjatë dhe i ndërlikuar që përfshin radhë, dokumente në letër dhe tarifa. Epo, nuk është asgjë e tillë, nëse po hapni një llogari Paysera. Procesi është i shpejtë, i përshtatshëm dhe i gjithi online. Ndiqni hapat e mëposhtëm dhe hapni një llogari të re FALAS brenda ditës.

#

Si të shkarkoni pasqyrat bankare nga Paysera

Këto ditë deklaratat e llogarisë bankare kërkohen për arsye të shumta si marrja e një kredie, një hipotekë apo edhe aplikimi për vizë kur udhëtoni. Edhe pse kjo shpesh bëhet një nga ato gjëra shtesë për t'u shqetësuar, Paysera e ka mbuluar. Shkarkimi i deklaratave të llogarisë tuaj Paysera nuk ka qenë kurrë më i lehtë. Në dispozicion të dyja nëpërmjet aplikacionit Paysera dhe e-banking. 

#

Si të mos mashtroheni nga mashtruesit në internet 

Gënjeshtra apo jo – mashtruesit në internet nuk bëjnë shaka. Në Paysera, ne vazhdimisht përpiqemi t'i edukojmë klientët tanë se si të qëndrojnë të kujdesshëm dhe të shmangin mashtrimet financiare në baza ditore. Në këtë blog, ne ndajmë disa këshilla praktike nga të cilat mund të përfitojë çdo përdorues i Paysera për të mbrojtur fondet e tij.

#

Paysera zbulon logon e saj të re!

Lajm i madh! Sot, pas 8 vitesh, ne jemi të lumtur të prezantojmë elementin e parë dhe thelbësor të identitetit të ri të Paysera – logon e re. Ky ndryshim i logos pasqyron vizionin tonë për të ecur drejt një super aplikacioni dhe shënon një fillim të ri për kompaninë – një pamje më të freskët, më moderne dhe që mbart një mesazh. Është gjithashtu i pari nga shumë përditësime të tjera emocionuese të markës që do të nxjerrim tutje. 

#

Si të dërgoni para në Shqipëri? 

Tani e tutje, klientët Paysera mund të dërgojnë dhe të marrin Lek Shqiptar (ALL). Ai i shtohet listës tashmë të gjatë të valutave mbështetur nga Paysera. Vazhdoni të lexoni dhe zbuloni se si të bëni transfere dhe t'i konvertoni ato me tarifa të shkëlqyera! 

#

10+ arsye pse duhet të përdorni Paysera

A mund të mbani mend kriteret që keni pasur për të zgjedhur bankën tuaj të parë? A keni zgjedhur atë që kanë përdorur prindërit tuaj? Apo ndoshta e keni marrë kartelën tuaj falas në shkollë? Por a mund ta konsideroni vërtet një zgjedhje? Le të hedhim një vështrim në 10 arsyet më të zakonshme me të cilat njerëzit hapin një llogari në Paysera

#

Si të rimbushni llogarinë tuaj Paysera?

Ka disa mënyra të ndryshme për të rimbushur llogarinë tuaj Paysera për ta përdorur atë. Nga deponimi i parave të gatshme deri te dërgimi i parave nëpërmjet transferit bankar - të gjitha ato janë të renditura në këtë udhëzues. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë.

#

Dallimet në mes të versioneve të Paysera aplikacionit mobil dhe desktop

Jeni më shumë person që përdoni aplikacionin mobil apo desktop? Me Paysera – secili prej tyre punon për menaxhimin e financave të përditshme, por ka disa ndryshime midis aplikacionit tonë në internet dhe mobilit që çdo klient duhet t'i dijë. Vazhdoni të lexoni për t'i zbuluar ato.  

#

Si të caktoni pagesa në aplikacionin Paysera?

Sa mbështeteni në kujtesën tuaj? Po përpiqeni të mbani mend ditëlindjet e familjes? Jeni të bindur se nuk do t'i harroni kurrë përvjetorët? Po në lidhje me afatet për të paguar faturat? Qiranë? Kredi apo leasing? Mos e tendosni kujtesën tuaj mbi mendimet për paratë – planifikoni pagesat në aplikacionin Paysera dhe lirojeni veten nga gjërat që nuk kanë shumë rëndësi!

#

TOP 10 idetë për ditën e Shën Valentinit

Ndërsa gjithnjë e më shumë njerëz ankohen se Dita e Shën Valentinit është kthyer në një festë komerciale dhe të vjetëruar, me afrimin e 14 shkurtit, shumë prej nesh ende vendosin t'i trajtojnë të dashurit tanë të paktën simbolikisht. Dhe meqenëse Paysera ndihmon mijëra dyqane elektronike të pranojnë pagesa në internet dhe për shkak se ne shohim trende të ngjashme të blerjeve të Ditës së Shën Valentinit vit pas viti, ne po ndajmë me ju 10 TOP idetë tona për dhurata në ditën e Shën Valentinit.

#

E RE! Paysera lanson faqen e statusin të sistemeve

Një nga rezolutat e Vitit të Ri të Paysera për vitin 2022 është komunikimi më i mirë me klientët tanë. Duke punuar për të përmbushur premtimin- ne prezantojmë Faqja e statusit të Paysera.

#

Nuk e përdorni llogarinë tuaj Paysera? Kështu mbyllet

Na vjen keq që po mbyllni llogarinë. Por nëse duhet – kjo është mënyra se si mund ta mbyllni llogarinë tuaj Paysera dhe veprimet që duhet të ndërmerrni para kësaj.

#

Aplikacioni Paysera është tani në Apple Watch!

Krishtlindjet erdhën herët këtë vit për përdoruesit e aplikacionit Paysera në iOS - ne po e mbyllim vitin 2021 me një veçori të shumëpritur – aplikacionin Paysera për Apple Watch. Kontrolloni bilancin tuaj dhe transaksionet më të fundit drejt e në dore në çdo kohë.

#

Si të merrni kartelën Paysera Visa? Të gjitha pyetjet!

Paysera është krenare që u siguron klientëve të saj kartela debiti që janë pa kontakt, të pajtueshme me Google Pay dhe Apple Pay, dhe mund të përdoret në të gjithë botën. Në këtë postim në blog, ne do të shpjegojmë se si ta merrni Paysera Visa kartelën, dhe përgjigjuni disa prej pyetjeve më të zakonshme në lidhje me të.

#

Si të kurseni para në shkëmbimin e monedhës në internet? 

Për shumë njerëz, ideja e shkëmbimit të monedhës shoqërohet me humbje, tarifa dhe të shohësh një normë shumë më të mirë është tepër vonë. Por nuk ka pse të jetë kështu! Shkëmbimi i monedhës në internet mund t'ju kursejë kohë dhe para. Le të hedhim një vështrim në atë qëPaysera ka për të ofruar. 

#

Paysera konfirmon udhëtimet e punës në Meksikë dhe Cape Verde!

Pas një pushimi të gjatë nga udhëtimet, Paysera konfirmon destinacionet e saj të ardhshme të udhëtimeve të punës për 2021 - dhjetëra punonjës tanë tanë së shpejti do të shkojnë në punë dhe do të udhëtojnë në Meksikë dhe Cape Verde. Bashkohuni me ekipin Paysera dhe bëhuni pjesë e udhëtimeve të ardhshme!

#

A është e sigurt të paguani në internet përmes bankës tuaj?

Shumë prej nesh kanë qenë në situatën kur ju filloni të kontrolloni në xhepat tuaj dhe të keni frikë se kartela juaj e pagesës do të humbet ose vidhet. Rastet kur mashtruesit blejnë diçka në internet ose në dyqane fizike duke përdorur kartela të vjedhura ose detaje të kartelës janë të rralla, por jo të pamundura. Megjithatë, bankimi në internet duket se është një nga mënyrat më të sigurta për të paguar blerjet tuaja në dyqanet elektronike. Të gjitha detajet e hyrjes janë në kokën tuaj dhe shpesh kërkon konfirmime shtesë të marra përmes SMS ose aplikacioneve të gjenerimit të kodit.

#

Tani mund të shtoni kartelën Paysera Visa në Google Pay përmes aplikacionit Paysera

Pagesat me mobil së shpejti do të jenë norma absolute për shumicën e klientëve të Paysera. Tani e tutje, ju mund të shtoni kartelën tuaj Paysera Visa në Google Pay nga aplikacioni Paysera, madje pa pasur aplikacionin Google Pay.

#

Çfarë është Bankimi i Hapur, PSD2 dhe Shërbimi i Inicimit të Pagesave?

Bankimi i hapur është një sistem që lejon shkëmbimin e informacionit financiar të nevojshëm për zhvillimin e produkteve dhe shërbimeve financiare. Një produkt i tillë i bazuar në bankë të hapur është Shërbimi i Inicimit të Pagesave, e cila u lejon klientëve të paguajnë në internet në një mënyrë të përshtatshme dhe të shpejtë - dhe që tregtarët të pranojnë pagesa të tilla pa tarifa të vendosura nga banka. E gjithë kjo mund të bëhet përmes një procesori pagese të një pale të tretë, për shembull, Paysera.

#

Paysera u mundëson dyqaneve elektronike të pranojnë pagesa përmes Revolut 

Tani e tutje, dyqanet elektronike që përdorinshërbimin e fillimit të pagesës së Paysera për të përpunuar pagesa në internet do t'u ofrojë klientëve të tyre që të paguajnë për mallra ose shërbime përmes Revolut. 

#

Paysera në Shqipëri siguron licencën për lëshimin e parave elektronike!

Banka Qendrore e Shqipërisë i ka dhënë licencën e institucionit për lëshimin e parave elektronike (EMI) Paysera Shqipërisë, duke e bërë atë vendin e tretë në Rrjetin e Paysera që posedon licencë. Licencat tjera aktualisht mbahen nga Paysera Lituania dhe Paysera Kosova.

#

Aplikacioni Paysera tani është i disponueshëm edhe në Huawei

Lajm i mirë për përdoruesit e telefonit Huawei - aplikacioni Paysera mund të shkarkohet nga Huawei dhe përdoret për menaxhim më të mirë ditor të financave.

#

Karakteristikat më të rëndësishme të aplikacionit Paysera në 2021 - si të mos humbasësh asnjë gjë

Cilat veçoritë e fundit të aplikacionit Paysera nga viti 2020 po përfitoni? Dhe cilat janë ato që më së shumti po i pritni të ju njoftojm në vitin 2021? Kemi diçka për të gjithë!

#

Çfarë është inflacioni dhe si të mbroni paratë tuaja?

Inflacioni po ndodh vazhdimisht. Rritja e çmimeve të mallrave dhe ulja e fuqisë blerëse të parave i shtyjnë kompanitë dhe njerëzit të kërkojnë mënyra të ndryshme për të mbrojtur paratë nga humbja e vlerës. Ndërsa disa investojnë, të tjerët kërkojnë alternativa më të sigurta.

#

Pse bllokohet ose kufizohet llogaria Paysera?

Ka shumë arsye pse llogaria juaj Paysera mund të bllokohet ose kufizohet. Këtu do të përpiqemi të përgjigjemi pse, kur dhe si.

#

Tani mund të shtoni kartelën Paysera Visa në Google Pay përmes aplikacionit Paysera

Pagesat me mobil së shpejti do të jenë norma absolute për shumicën e klientëve të Paysera. Tani e tutje, ju mund të shtoni kartelën tuaj Paysera Visa në Google Pay nga aplikacioni Paysera, madje pa pasur aplikacionin Google Pay. 

Ky zhvillim do t'u mundësojë mijëra përdoruesve të paguajnë me asgjë tjetër përveç telefonave të tyre në miliona vende në të gjithë botën.

#

Apple Pay tani e mbështet kartelën Visa të Paysera!

Lajme të mira për përdoruesit e Apple - kartelat Paysera Visa tani janë në përputhje me Apple Pay. Për një kohë të gjatë, ajo ishte një nga kërkesat më të zakonshme nga klientët tanë, dhe ne nuk mund ta injoronim atë. Për ata që tashmë dinë çfarë të bëjnë - ndoshta titulli ishte i mjaftueshëm për të filluar. Për të tjerët - vazhdoni të lexoni. 

#

Çfarë është IBAN dhe si ta gjesh atë?

IBAN është një nga numrat më të përdorur në sektorin bankar. Pavarësisht nëse doni të dërgoni para ose t'i merrni ato - me siguri do të përdorni një IBAN. Sidoqoftë, a e dini se çfarë është IBAN?

#

Çfarë është pagesa SEPA? Dallimi ndërmjet SEPA dhe SEPA Instant

Në gjuhën e përditshme dhe kur flasim me klientët, ne shpjegojmë pagesën SEPA si një transfer të rregullt të euros, dhe SEPA Instant - si një transfer urgjent të euros. Por me të vërtetë, çfarë është një pagesë SEPA? Dhe si ndryshon nga SEPA Instant?

#

Paysera zgjerohet në Kosovë: pse është e rëndësishme të trajtojmë tregjet në zhvillim? 

Në fillim të kësaj vere kemi njoftuar disa lajme të mira - Paysera Kosova siguroi licencën e parë të Institucionit të Parave Elektronike (EMI) në Kosovë. I bie gati 10 vjet pasi e njëjta gjë ndodhi në Lituani, duke e vendosur Lituaninë në hartën botërore fintech dhe duke rritur tregtinë e saj elektronike përmes mbledhjes së parave në internet të lehtë dhe të lirë. Që atëherë rrjeti i pagesave elektronike Paysera gjithashtu u vendosë në Estoni, Letoni, Bullgari dhe Rumani, duke shpresuar të përsërisin historinë e saj të suksesit në këto tregje në zhvillim.